Kuidas podcaste seadistada?

Esmalt tänud, et olete valinud kuulata meie podcaste. Ilmselt olete sellele lehele jõudnud, kuna võite vajada abi podcastide seadistamiseks oma arvutis või muus internetiühendusega seadmes.

Püüame alljärgnevalt teid mõningates enamlevinud küsimustes aidata. Juhul kui ka alltoodust pole abi, siis palume pöörduda mõne asjatundja poole, kes aitab teil seadme õigesti seadistada.

Näide Objektiivi podcastist iOS Overcast äppis

Mis on podcast ehk taskuraadio?

Podcasting ehk ka taskuhääling või rahvahääling on 2000ndate esimeses pooles välja mõeldud lahendus regulaarselt välja antavate saadete vms heliteoste mugavamaks kuulamiseks. Podcasti eelis on, et oma lemmiksaateid saab kuulata täpselt siis kui selleks on aega ja võimalust, pole karta, et mõne episoodi maha magaks.

Podcast rajaneb RSS standardile ehk teisisõnu spetsiifilises arvutikeelele, mille varal erinevad seadmed saavad üksteise vahel andmeid vahetada. Podcasti puhul väljastab server vastava teabefaili klientseadmele, mis seda lugeda oskab ning genereerib kasutajale lihtsa ja mugava lahenduse heliteoste kuulamiseks.

Nii suudavad erinevad rakendused, nagu näiteks iTunes, Spotify, Downcast jne lugeda ühest ja samast serverist teavet edastusvoo kohta ja genereerida kasutajale heliteoste kuulamiseks mugava lahenduse. Lisaks teavitavad need rakendused kasutajat ka uuendustest, näiteks uue episoodi ilmumisest. Viimane teeb kasutaja elu oluliselt mugavamaks, sest pole vaja ise käia kuskil kontrollimas, kas lemmiksarja uus episood on juba saadaval või mitte.

Objektiivi podcast

Objektiivi podcast edastatakse eelkirjeldatud viisil RSS voo kaudu, mille saate hõlpsasti lisada oma lemmikäppi. Meie veebilehe allveerus on olemas spetsiaalsed nupud, mis teevad edastusvoo lisamise oma lemmikäppi lihtsamaks. Spotify kasutajatele on eraldi nupp.

Podcasti tellimise nupud

Podcasti tellimiseks tuleb klõpsata kas Subscribe nupul (Spotify kastajatel Spotify nupul), valida soovitud rakendus ja vastavas äpis aktsepteerida edastusvoo lisamine.

macOS veebilehitsejas Safari pakutavad podcasti tellimise õpid.

Valikuaknas antud äppide loend sõltub seadmest, milles te “Subscribe” nuppu vajutate ning võib erinevates seadmetes oluliselt erineda.

Minu äppi pole valikutes?

Juhul kui teie lemmikäppi ei ole valikus välja toodud, siis saab lisada edastusvoo ka käsitsi, milleks tuleb kopeerida edastusvoo link ja sisestada see ise oma äppi. Altpoolt leiab nii üldvoo kui erinevate saatesarjade edastusvoo aadressid, mis saab ise oma äppi lisada.

Üldvoog

https://fm.objektiiv.ee/feed/mp3/

Saatesarja Fookuses voog:

https://fm.objektiiv.ee/show/fookuses/feed/mp3/

Saatesarja Markus Järvi nädalakommentaar voog:

 https://fm.objektiiv.ee/show/markus-jarvi-nk/feed/mp3/

Miks ma ei saa teateid uutest episoodidest?

Kui soovite saada teateid uute episoodide ilmumise kohta, siis seadistage kindlasti oma äpp selliselt, et sellel oleks lubatud teile teateid edastada. Tegemist on teie seadme operatsioonisüsteemi ja äpi funktsionaalsusega, mis ei sõltu meist.

Näide teadete seadistamisest iOS seadmes