Rubriik

Fookuses

Rubriik

Portaali Objektiiv iganädalase videosaate Fookuses helisalvestused järelkuulamiseks. Saates Fookuses arutlevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi kõige selle üle, mis ilmas toimunust on pälvinud nende tähelepanu.

Fookuses #311

Seekordses saates läheme ajas tagasi, aastasse 1571, mil toimus Lepanto all üks Euroopa ajaloo kõige tähtsamaid lahinguid, mis päästis Euroopa islamiseerumise eest. Räägime nii lahingust endast kui selle tähtsusest Euroopa ajaloos ja kultuuris.

Fookuses

Seekordses Fookuses episoodis lahkavad Varro Vooglaid ja Markus Järvi ajakirjaniku maski taha varjuva vasakpoolse propagandisti Vahur Kooritsa hiljutist artiklit Objektiivi rahastamisest, milles viimane maalib raskelt valeliku ja eksitava pildi, mis taaskord näitab, et piirid ühelt poolt ideoloogiliste ja poliitiliste aktivistide, teiselt poolt tellimustöid tegevate suhtekorraldajate ning kolmandalt poolt ajakirjanike vahel on lootusetult hägustunud.

Vilja Kiisleri ja tema mõttekaaslaste valulikud reaktsioonid Postimehe peatoimetaja Peeter Helme poolt opositsiooni suunal tehtud kriitikale reedavad vasakliberaalide kahepalgelisuse, toonitavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid saates “Fookuses”.

Liberaalide poolt paariariigina kujutatud Ungaris tuleks konservatiivselt ja rahvuslikult meelestatud inimestel näha head eeskuju, millest ammutada inspiratsiooni ka Eesti poliitilise elu ümberkorraldamiseks, tõdevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid “Fookuses”.

Olukorras, kus kolmest valitsuserakonnast kaks nimetavad end konservatiivseks, oleks täiesti mõeldamatu, et valitsus jätkaks võltskodanikuühendustena tegutsevate ja homoideoloogiat juurutavate ühingute riiklikku rahastamist. Konservatiivide seisukohast on tegemist vägagi põhimõttelise küsimusega, toonitavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid saates “Fookuses”.

Fookuses #305

Varro Vooglaid ja Markus Järvi arutlevad konservatiivse pöörde eelduste üle Eestis. Reageerimise ja liberaalide vigade säilitamise asemel tuleb konservatiividel asuda aktiivselt edendama rahva, riigi ja ühiskonna säilimise aluseks olevaid ideaale.

Fookuses #304

Olukorras, kus seadusliku koosoleku takistamist Indrek Tarandi poolt ei karistata ning LGBT-aktivisti Mare Tralla liputamisele alaealiste ees vaatavad õiguskaitseorganid läbi sõrmede, on õigusriigi põhimõtted saanud Eestis ränga löögi, tõdevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi saates “Fookuses”.

Taasiseseisvumispäeval salvestatud saates “Fookuses” arutlevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi Eesti riikliku iseseisvuse teemal. Üldtunnustatud riikliku iseseisvuse kriteeriumite järgi on Eesti iseseisvus puudulik või puudub see sootuks.

Alustame kolmandat hooaega, kus esimeses saates tuleb juttu Indrek Tarandi SAPTK raha omastamisest, Rita Holmi ähvardustest tema kritiseerijate suunal ning sellest, mis on saanud Florian Hartlebi hiigelnõudest SAPTK juhtide vastu. Nende arengute valguses on ilmne, et Eesti vajab üha rohkem konservatiivset õiguskeskust kodanike põhiseaduslike vabaduste kaitseks, tõdevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi.