Rubriik

Objektiivi raadio

Rubriik

Objektiivi raadio on portaali Objektiiv.ee iganädalane podcast, mida saab kuulata nii Pereraadio, Apple Podcasts, Spotify kui fm.objektiiv.ee vahendusel. Saadet veavad vaheldumisi Varro Vooglaid ja Markus Järvi.

Riikliku iseseisvuse ja rahvusriikluse ideaalid, mille kehtiv põhiseadus määratleb Eesti riigi korralduse aluspõhimõtetena, on liberaalsetes ringkondades kõrvale tõrjutud või põlu alla seatud ning nendest räägitakse kui ideaalidest vaid sümboolses või sentimentaalses tähenduses.

Ülo Vooglaid

Ilma tõsiste ühiskonnateaduslike uuringuteta on raske ette kujutada ka asjatundlikku riigivalitsemist, sest üksnes uuringutele tuginedes on võimalik tuvastada ühiskondlike probleemide põhjuste süsteemi, et sellele teadmisele tuginedes kavandada ka samme nende põhjuste kõrvaldamiseks.

Markus Järvi ja Veiko Vihuri arutlevat sõnavabaduse teemal, et kuhu on tõmmatud sõnavabaduse piirid end liberaalseks demokraatiaks nimetavas režiimis ja mida tähendab sõnavabadus konservatiivse ja traditsionaalse ühiskonna ideaalide suunalt vaadatuna.

Alkohol

Ülo ja Varro Vooglaid arutlevad, et jaanuari alguses Saaremaal roolijoodiku poolt kolme hukkunuga põhjustatud liiklustragöödia peaks panema meid mõtlema mitte ainult karistuste karmistamisele, vaid ka sügavamatele moraalsetele ja kultuurilistele probleemidele.

Markus Järvi ja Veiko Vihuri lahkavad hiljutises Vikerkaares ilmunud Tõnis Saartsi artiklit, milles väidetakse, et konservatiivid on asunud ründama Eesti Vabariigi põhiseadusliku korra alustalasid. Lisaks tuleb juttu konservatiivsel konverentsil kõlanud mõtetest.

Käerauad

Markus Järvi, Varro Vooglaid ja Veiko Vihuri arutlevad prokuratuuri poliitilise kallutatuse teemal, vaadeldes mitmeid viimase aasta jooksul ka Objektiivis lähemat tähelepanu saanud juhtumeid ja tehes nende pinnalt üldistusi.

Vatikan

Varro Vooglaid ja Markus Järvi hiljuti vestlevad Vatikanis toimunud piiskoppide sinodist, peatudes katoliku kirikus valitseva kriisi teemal ning rõhutades vajadust rääkida tõsistest probleemidest ausalt ja avatult, et seeläbi probleemide ületamisele kaasa aidata.

Markus Järvi ja Varro Vooglaid arutlevad ringkonnaprokuröri Ülle Jaanholdi otsuse üle lõpetada Mary Krossi valetunnistuste andmise menetlus oportuniteediga ning teevad saate teises kokkuvõtte homoühingute rahastamise teemast.

Objektiivi raadiosaates rääkisid Varro Vooglaid ja Veiko Vihuri Rakveres toimunud festivalist “Festheart”, Eesti LGBT Ühingu riiklikust rahastamisest, kooseluseaduse läbisurumisest viie aasta möödumisest ning märgilisest briti kohtuotsusest, millega kuulutati transsoolisust eirav kristlik inimkäsitus inimväärikusega ühildamatuks ja demokraatliku ühiskonnaga vastuolus olevaks

Varro Vooglaid ja Veiko Vihuri arutlevad Tallinna Ülikooli liberaalist politoloogi Tõnis Saartsi hiljuti avaldatud artikli teemadel, küsides, kas Ida-Euroopas on tõesti käivitnud mäss Lääne vastu või on olukorra seesugune kujutamine reaalsust moonutav.

Seekordses nädala ülevaates rääkisime teise pensionisamba reformist, Ungari iseseisva poliitika ideaalist, rasestumisvastaste vahendite kasutamise lubatavusest ja vajadusest lõpetada homoühingute riiklik rahastamine.