Teema

Markus Järvi

Browsing
Fookuses #311

Seekordses saates läheme ajas tagasi, aastasse 1571, mil toimus Lepanto all üks Euroopa ajaloo kõige tähtsamaid lahinguid, mis päästis Euroopa islamiseerumise eest. Räägime nii lahingust endast kui selle tähtsusest Euroopa ajaloos ja kultuuris.

Sõnad nagu “sallivus”, “ksenofoobia”, “homofoobia”, “tolerantsus” ja “demokraatia” ei olegi mõeldud selgete piiride ja määratletud sisuga mõistetena, vaid ebamääraste ja poolreligioossete tootemitena, mille otstarve on tekitada modernses metslases masside teadvust suunavate üksmeele meisterdajate poolt kontrollitud tunnete laviin ning kutsuda seeläbi üles soovitud käitumine, kommenteerib Markus Järvi Lauri Vahtre suurepärast artiklit Postimehes.

Liberaalide poolt paariariigina kujutatud Ungaris tuleks konservatiivselt ja rahvuslikult meelestatud inimestel näha head eeskuju, millest ammutada inspiratsiooni ka Eesti poliitilise elu ümberkorraldamiseks, tõdevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid “Fookuses”.

Olukorras, kus kolmest valitsuserakonnast kaks nimetavad end konservatiivseks, oleks täiesti mõeldamatu, et valitsus jätkaks võltskodanikuühendustena tegutsevate ja homoideoloogiat juurutavate ühingute riiklikku rahastamist. Konservatiivide seisukohast on tegemist vägagi põhimõttelise küsimusega, toonitavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid saates “Fookuses”.

Fookuses #305

Varro Vooglaid ja Markus Järvi arutlevad konservatiivse pöörde eelduste üle Eestis. Reageerimise ja liberaalide vigade säilitamise asemel tuleb konservatiividel asuda aktiivselt edendama rahva, riigi ja ühiskonna säilimise aluseks olevaid ideaale.

Ilvese ja Kaljulaidi juhtimisel on Eesti välispoliitilise arutelu ja seal väljendatavate mõtete ümber ehitatud raudne eesriie. Sama igavat ja alternatiivivaest mõttevahetust Eesti kui eeskujuliku liiduvabariigi välispoliitika suundumustest ja võimalustest võis kohata ilmselt viimati komsomoli aruteluõhtutel, Noorte Hääle toimetuses ja EKP koridorides. Meie välispoliitikast on saanud pioneeride palee.

Fookuses #304

Olukorras, kus seadusliku koosoleku takistamist Indrek Tarandi poolt ei karistata ning LGBT-aktivisti Mare Tralla liputamisele alaealiste ees vaatavad õiguskaitseorganid läbi sõrmede, on õigusriigi põhimõtted saanud Eestis ränga löögi, tõdevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi saates “Fookuses”.