Teema

Varro Vooglaid

Browsing

Objektiivi raadiosaates rääkisid Varro Vooglaid ja Veiko Vihuri Rakveres toimunud festivalist “Festheart”, Eesti LGBT Ühingu riiklikust rahastamisest, kooseluseaduse läbisurumisest viie aasta möödumisest ning märgilisest briti kohtuotsusest, millega kuulutati transsoolisust eirav kristlik inimkäsitus inimväärikusega ühildamatuks ja demokraatliku ühiskonnaga vastuolus olevaks

Fookuses #311

Seekordses saates läheme ajas tagasi, aastasse 1571, mil toimus Lepanto all üks Euroopa ajaloo kõige tähtsamaid lahinguid, mis päästis Euroopa islamiseerumise eest. Räägime nii lahingust endast kui selle tähtsusest Euroopa ajaloos ja kultuuris.

Varro Vooglaid ja Veiko Vihuri arutlevad Tallinna Ülikooli liberaalist politoloogi Tõnis Saartsi hiljuti avaldatud artikli teemadel, küsides, kas Ida-Euroopas on tõesti käivitnud mäss Lääne vastu või on olukorra seesugune kujutamine reaalsust moonutav.

Liberaalide poolt paariariigina kujutatud Ungaris tuleks konservatiivselt ja rahvuslikult meelestatud inimestel näha head eeskuju, millest ammutada inspiratsiooni ka Eesti poliitilise elu ümberkorraldamiseks, tõdevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid “Fookuses”.

Olukorras, kus kolmest valitsuserakonnast kaks nimetavad end konservatiivseks, oleks täiesti mõeldamatu, et valitsus jätkaks võltskodanikuühendustena tegutsevate ja homoideoloogiat juurutavate ühingute riiklikku rahastamist. Konservatiivide seisukohast on tegemist vägagi põhimõttelise küsimusega, toonitavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid saates “Fookuses”.

Fookuses #305

Varro Vooglaid ja Markus Järvi arutlevad konservatiivse pöörde eelduste üle Eestis. Reageerimise ja liberaalide vigade säilitamise asemel tuleb konservatiividel asuda aktiivselt edendama rahva, riigi ja ühiskonna säilimise aluseks olevaid ideaale.

Fookuses #304

Olukorras, kus seadusliku koosoleku takistamist Indrek Tarandi poolt ei karistata ning LGBT-aktivisti Mare Tralla liputamisele alaealiste ees vaatavad õiguskaitseorganid läbi sõrmede, on õigusriigi põhimõtted saanud Eestis ränga löögi, tõdevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi saates “Fookuses”.

Varro Vooglaid ja Veiko Vihuri vaatasid lähemalt president Kersti Kaljulaiu roosiaia kõnes väljendatud seisukohti ja tõdesid, et imala ja silmakirjaliku jutu asemel demokraatiast tuleks astuda reaalseid samme rahvale elementaarsete demokraatlike õiguste tagastamiseks.